kinfocenter - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: Processor: | Processors:
eu[0]: Prozesatzailea:
eu[1]: Prozesatzaileak:

[ctx: unknown CPU type/product name; presented as `Processors: 4 × Unknown Type']
en: Unknown Type
eu: Mota ezezaguna

[ctx: @label %1 is the GPU index number]
en: Graphics Processor %1:
eu: Grafikoen %1 prozesatzailea:

en: Graphics Processor:
eu: Grafikoen prozesatzailea:

[ctx: @label GPU type]
en: integrated
eu: integratua

[ctx: @label GPU type]
en: discrete
eu: diskretua

[ctx: @label GPU type. GPU of a virtual machine]
en: virtual
eu: alegiazkoa

en: Graphics Platform:
eu: Grafikoen plataforma:

en: Kernel Version:
eu: Muinaren bertsioa:

[ctx: @label]
en: Manufacturer:
eu: Fabrikatzailea:

[ctx: @label]
en: Product Name:
eu: Produktuaren izena:

[ctx: @label]
en: System Version:
eu: Sistemaren bertsioa:

[ctx: @label]
en: Serial Number:
eu: Serie-zenbakia:

[ctx: @label unknown entry in table]
en: Unknown:
eu: Ezezaguna:

[ctx: @label uboot is the name of a bootloader for embedded devices]
en: U-Boot Version:
eu: U-Boot bertsioa:

en: KDE Frameworks Version:
eu: KDE Frameworks bertsioa:

en: Qt Version:
eu: Qt bertsioa:

en: Memory:
eu: Memoria:

[ctx: @label, %1 is the total amount of installed system memory, %2 is the amount of which is usable, both expressed as 7.7 GiB]
en: %1 of RAM (%2 usable)
eu: %1 RAM (%2 erabilgarri)

[ctx: @label, %1 is the amount of installed system memory expressed as 7.7 GiB]
en: %1 of RAM
eu: %1 RAM

[ctx: @label, %1 is the amount of usable system memory expressed as 7.7 GiB]
en: %1 of usable RAM
eu: %1 RAM erabilgarri

[ctx: @label, Unknown amount of system memory]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @info:tooltip, referring to system memory or RAM]
en: Some memory is reserved for use by the kernel or system hardware such as integrated graphics memory.
eu: Memoria zati batzuk muinak edo sistemaren hardwareak erabili ditzaten gordetzen dira, hala nola barneratutako grafikoen memoria gisa.

[ctx: @info:tooltip, referring to system memory or RAM]
en: The amount of usable memory may be lower than the displayed amount because some memory is reserved for use by the kernel or system hardware, such as integrated graphics memory.
eu: Memoria erabilgarriaren zenbatekoa azaldutako kopurua baino txikiagoa izan daiteke, memoria zati batzuk muinak edo sistemaren hardwareak erabili ditzaten gordetzen direlako, hala nola barneratutako grafikoen memoria gisa.

[ctx: @info:tooltip, referring to system memory or RAM]
en: The amount of memory displayed may be lower than the installed amount because some memory is reserved for use by the kernel or system hardware, such as integrated graphics memory.
eu: Memoria erabilgarriaren zenbatekoa instalatutako kopurua baino txikiagoa izan daiteke, memoria zati batzuk muinak edo sistemaren hardwareak erabili ditzaten gordetzen direlako, hala nola barneratutako grafikoen memoria gisa.

en: Operating System:
eu: Sistema eragilea:

[ctx: @label %1 is the distro name, %2 is the version, %3 is the 'build' which should be a number, or 'rolling']
en: %1 %2 Build: %3
eu: %1 %2 Eraikina: %3

en: KDE Plasma Version:
eu: KDE Plasmaren bertsioa:

[ctx: @title]
en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:button show a hidden entry in an overlay]
en: Show
eu: Erakutsi

[ctx: @title:group]
en: Software
eu: Softwarea

[ctx: @title:group]
en: Hardware
eu: Hardwarea

[ctx: @action:button]
en: Launch %1…
eu: Abiarazi %1...

[ctx: @info:tooltip launches kinfocenter from systemsettings]
en: See more detailed system information
eu: Ikusi sistemari buruzko informazio zehatzagoa

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
eu: Kopiatu xehetasunak

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In current language
eu: Uneko hizkuntzan

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In English
eu: Ingelesez
