kcmusb - en to fi translation catalogue (68 entries)

[ctx: USB device class]
en: (Defined at Interface level)
fi: (Määritetty liitäntätasolla)

[ctx: USB device class]
en: Application Specific Interface
fi: Sovelluskohtainen liitäntä

[ctx: USB device class]
en: Audio
fi: Ääni

[ctx: USB device class]
en: CDC Data
fi: CDC-data

[ctx: USB device class]
en: Chip/SmartCard
fi: Siru/älykortti

[ctx: USB device class]
en: Communications
fi: Viestintä

[ctx: USB device class]
en: Content Security
fi: Sisällön turvallisuus

[ctx: USB device class]
en: Diagnostic
fi: Diagnostiikka

[ctx: USB device class]
en: Hub
fi: Keskitin

[ctx: USB device class]
en: Human Interface Device
fi: Ihmiskäyttöliittymälaite

[ctx: USB device class]
en: Imaging
fi: Kuvannus

[ctx: USB device class]
en: Mass Storage
fi: Massamuisti

[ctx: USB device class]
en: Miscellaneous Device
fi: Muu laite

[ctx: USB device class]
en: Physical Interface Device
fi: Fyysinen liittymälaite

[ctx: USB device class]
en: Printer
fi: Tulostin

[ctx: USB device class]
en: Vendor Specific Class
fi: Toimittajakohtainen luokka

[ctx: USB device class]
en: Wireless
fi: Langaton

[ctx: USB device subclass]
en: ATM Networking
fi: ATM-verkko

[ctx: USB device subclass]
en: Abstract (modem)
fi: Abstrakti (modeemi)

[ctx: USB device subclass]
en: Boot Interface Subclass
fi: Käynnistysrajapinnan alaluokka

[ctx: USB device subclass]
en: CAPI Control
fi: CAPI-ohjaus

[ctx: USB device subclass]
en: Control Device
fi: Ohjauslaite

[ctx: USB device subclass]
en: Controller
fi: Ohjain

[ctx: USB device subclass]
en: Device Firmware Update
fi: Laiteohjelmistopäivitys

[ctx: USB device subclass]
en: Device Management
fi: Laitehallinta

[ctx: USB device subclass]
en: Direct Line
fi: Suorakaapeli

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Emulation
fi: Ethernet-emulointi

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Networking
fi: Ethernet-verkko

[ctx: USB device subclass]
en: Floppy (UFI)
fi: Levyke (UFI)

[ctx: USB device subclass]
en: IRDA Bridge
fi: IRDA-silta

[ctx: USB device subclass]
en: MIDI Streaming
fi: MIDI-suoratoisto

[ctx: USB device subclass]
en: Mobile Direct Line
fi: Mobiilisuorakaapeli

[ctx: USB device subclass]
en: Multi-Channel
fi: Monikanavalaite

[ctx: USB device subclass]
en: No Subclass
fi: Ei alaluokkaa

[ctx: USB device subclass]
en: Printer
fi: Tulostin

[ctx: USB device subclass]
en: RBC (typically Flash)
fi: RBC (tyypillisesti Flash)

[ctx: USB device subclass]
en: Radio Frequency
fi: Radiotaajuus

[ctx: USB device subclass]
en: Reprogrammable Diagnostics
fi: Uudelleenohjelmoitava diagnostiikka

[ctx: USB device subclass]
en: Still Image Capture
fi: Pysäytyskuvakaappaus

[ctx: USB device subclass]
en: Streaming
fi: Suoratoisto

[ctx: USB device subclass]
en: Telephone
fi: Puhelin

[ctx: USB device subclass]
en: Test and Measurement
fi: Testi ja mittaus

[ctx: USB device subclass]
en: Undefined
fi: Ei määritetty

[ctx: USB device subclass]
en: Unused
fi: Ei käytössä

[ctx: USB device subclass]
en: Vendor Specific Subclass
fi: Toimittajakohtainen alaluokka

[ctx: USB device subclass]
en: Video Control
fi: Videohallinta

[ctx: USB device subclass]
en: Video Interface Collection
fi: Videoliitäntäkokoelma

[ctx: USB device subclass]
en: Video Streaming
fi: Videosuoratoisto

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless Handset Control
fi: Langaton kaukosäädin

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless USB Wire Adapter
fi: Langaton USB-kaapelisovitin

en: This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
fi: Tässä näkyvät USB-väyliin kiinnitetyt laitteet.

en: Device
fi: Laite

en: USB Devices
fi: USB-laitteet

en: (c) 2001 Matthias Hoelzer-Kluepfel
fi: © 2001 Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Live Monitoring of USB Bus
fi: USB-väylän reaaliaikainen valvonta

[ctx: USB device class]
en: Personal Healthcare
fi: Henkilökohtainen terveys

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: <b>Manufacturer:</b>
fi: <b>Valmistaja:</b>

en: <b>Serial #:</b>
fi: <b>Sarjanumero:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
fi: <tr><td><i>Luokka</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
fi: <tr><td><i>Alaluokka</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
fi: <tr><td><i>Yhteyskäytäntö</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
fi: <tr><td><i>USB-versio</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
fi: <tr><td><i>Valmistajan tunnus</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
fi: <tr><td><i>Tuotetunnus</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
fi: <tr><td><i>Nopeus</i></td><td>%1 MBit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
fi: <tr><td><i>Kanavat</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
fi: <tr><td><i>Pakettien enimmäiskoko</i></td><td>%1</td></tr>
