kinfocenter - en to fi translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found
fi: Sivun näyttäminen vaatii työkalua <command>%1</command>, jota ei löytynyt

[ctx: @info]
en: You can search for it and install it using your package manager.<nl/>Then please report this packaging issue to your distribution.
fi: Sen voi etsiä ja asentaa paketinhallinnasta.<nl/>Ilmoita sitten tästä paketointiongelmasta jakelullesi.

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool crashed while generating page content
fi: <command>%1</command>-työkalu kaatui luodessaan sivun sisältöä

[ctx: @Info]
en: Try again later. If keeps happening, please report the crash to your distribution.
fi: Yritä myöhemmin uudelleen. Jos sama toistuu, ilmoita kaatumisesta jakelullesi.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
fi: Ei suodatinta vastaavaa tekstiä

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
fi: Tietoa ei saatavilla

en: Report this issue
fi: Ilmoista tästä ongelmasta

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
fi: Suodata…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
fi: Suodatin
