kinfocenter - en to fi translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
fi: Sivun sisältöä ei voitu ladata

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
fi: Teknistä tietoa: <command>%1</command>-työkalu vaaditaan sivun näyttämiseksi, mutta sitä ei löytynyt. Sen saattaa voida asentaa paketinhallinnasta. Ilmoita joka tapauksessa tästä paketointiongelmasta: %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
fi: Teknistä tietoa: <command>%1</command>-työkalu kaatui luodessaan sivun sisältöä.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
fi: Ei suodatinta vastaavaa tekstiä

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
fi: Tietoa ei saatavilla

en: Report to %1
fi: Ilmoita: %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
fi: Suodata…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
fi: Suodatin

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
fi: Sulje

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
fi: Keskeytä virkistys

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
fi: Jatka virkistystä

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
fi: Suodata
