kcmsamba - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Samba Status
fr: État de « Samba »

en: (c) 2002-2020 KDE Information Control Module Samba Team
fr: (c) 2002-2020 Équipe de développement « Samba » du module de configuration des informations de KDE

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
fr: Partages créés par l'utilisateur

[ctx: @title heading above listview]
en: Mounted Remote Shares
fr: Partages distants montés

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
fr: Il n'y a aucun dossier partagé par les utilisateurs

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
fr: Il n'y a aucun partage « Samba » monté sur ce système

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
fr: Ouvrir les propriétés de dossiers pour modifier les paramètres de partage
