kinfocenter - en to fr translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
fr: Impossible de charger le contenu de la page.

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
fr: Détails techniques : l'outil <command>%1</command> est nécessaire pour afficher cette page, mais il a été impossible de le trouver. Vous pourrez peut-être l'installer à l'aide de votre gestionnaire de paquets. De toute façon, veuillez signaler ce problème d'empaquetage à %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
fr: Détails techniques : l'outil <command>%1</command> s'est planté lors de la génération du contenu de la page.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
fr: Aucun texte ne correspondant au filtre

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
fr: Aucune donnée disponible

en: Report to %1
fr: Signaler à %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
fr: Filtrer…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
fr: Filtre

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
fr: Fermer

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
fr: Mettre le rafraîchissement en pause

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
fr: Poursuivre le rafraîchissement

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
fr: Copier dans le presse-papier

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
fr: Filtre
