kinfocenter - en to he translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found
he: צריך את הכלי <command>%1</command> כדי להציג את העמוד הזה, אך הוא לא נמצא

[ctx: @info]
en: You can search for it and install it using your package manager.<nl/>Then please report this packaging issue to your distribution.
he: אפשר לחפש אותו ולהתקין אותו בעזרת מנהל החבילות שלך.<nl/>לאחר מכן, נא לדווח על תקלת האריזה הזאת להפצה שלך.

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool crashed while generating page content
he: הכלי <command>%1</command> קרס תוך כדי יצירת תוכן העמוד

[ctx: @Info]
en: Try again later. If keeps happening, please report the crash to your distribution.
he: כדאי לנסות מאוחר יותר. אם זה ממשיך לקרות, נא לדווח על הקריסה הזאת להפצה שלך.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
he: אין טקסט שמתאים למסנן

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
he: אין נתונים זמינים

en: Report this issue
he: דיווח על התקלה הזאת

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
he: העתקה ללוח הגזירים

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
he: סינון…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
he: סינון
