kcmusb - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Device
hr: Uređaj

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: <b>Manufacturer:</b>
hr: <b>Proizvođač:</b>

en: <b>Serial #:</b>
hr: <b>Serijski br.:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
hr: <tr><td><i>Klasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
hr: <tr><td><i>PodKlasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
hr: <tr><td><i>Protokol</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
hr: <tr><td><i>USB inačica</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
hr: <tr><td><i>Proizvođač</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
hr: <tr><td><i>Proizvod</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
hr: <tr><td><i>Brzina</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
hr: <tr><td><i>Kanali</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
hr: <tr><td><i>Najveća veličina paketa</i></td><td>%1</td></tr>
