kinfocenter - en to hu translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found
hu: A(z) <command>%1</command> szükséges az oldal megjelenítéséhez, de nem található

[ctx: @info]
en: You can search for it and install it using your package manager.<nl/>Then please report this packaging issue to your distribution.
hu: A csomagkezelővel megkeresheti és telepítheti azt.<nl/>Ezután jelentse ezt a csomagolási hibát a disztribúciójának.

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool crashed while generating page content
hu: A(z) <command>%1</command> összeomlott az oldal tartalmának generálása közben

[ctx: @Info]
en: Try again later. If keeps happening, please report the crash to your distribution.
hu: Próbálja újra később. Ha ez továbbra is megtörténik, jelentse ezt az összeomlást a disztribúciójának.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
hu: Nincs a szűrőre illeszkedő szöveg

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
hu: Nincs elérhető adat

en: Report this issue
hu: Jelentse ezt a hibát

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
hu: Szűrő…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
hu: Szűrő
