kinfocenter - en to hu translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
hu: Nem sikerült betölteni az oldal tartalmát

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
hu: Technikai részletek: A(z) <command>%1</command> szükséges az oldal megjelenítéséhez, de nem található. Telepítheti a csomagkezelőjével, akárhogy is, kérjük, jelentse ezt a csomagolási problémát itt: %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
hu: Technikai részletek: A(z) <command>%1</command> összeomlott az oldal tartalmának előállítása közben.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
hu: Nincs a szűrőre illeszkedő szöveg

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
hu: Nincs elérhető adat

en: Report to %1
hu: Jelentés itt: %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
hu: Szűrő…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
hu: Szűrő

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
hu: Bezárás

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
hu: Frissítés szüneteltetése

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
hu: Frissítés folytatása

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
hu: Szűrő
