kcmsamba - en to is translation catalogue (7 entries)

en: Samba Status
is: Staða á Samba

en: (c) 2002-2020 KDE Information Control Module Samba Team
is: (c) 2002 KDE-teymið fyrir Samba-stjórnunareiningu

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
is: Sameignir búnar til af notanda

[ctx: @title heading above listview]
en: Mounted Remote Shares
is: Fjartengdar sameignir

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
is: Það eru engar möppur sem notendur samnýta

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
is: Engar Samba-sameignir eru tengdar við kerfið

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
is: Opna möppueiginleika til að breyta stillingum samnýtingar
