kinfocenter - en to is translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
is: Gat ekki hlaðið efni síðunnar

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
is: Tæknilegar upplýsingar: Verkfærið <command>%1</command> þarf til að birta þessa síðu en það fannst ekki. Þú getur hugsanlega sett það upp með pakkastjóranum þínum. Þú skalt samt endilega tilkynna þetta vandamál til %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
is: Tæknilegar upplýsingar: verkfærið <command>%1</command> hrundi þegar verið var að vinna efni síðunnar.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
is: Enginn texti samsvarar síunni

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
is: Engin gögn tiltæk

en: Report to %1
is: Tilkynna til %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
is: Sía…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
is: Sía

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
is: Loka

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
is: Gera hlé á endurhleðslu

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
is: Halda áfram endurhleðslu

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
is: Afrita á klippispjald

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
is: Sía
