kcmsamba - en to it translation catalogue (7 entries)

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
it: Condivisioni create dall'utente

[ctx: @title heading above listview]
en: Remote Share Mounts
it: Punti di mount di condivisione remote

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
it: Non ci sono cartelle condivise da altri utenti

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
it: Non ci sono condivisioni Samba montate su questo sistema

[ctx: @label local file system path]
en: Path:
it: Percorso:

[ctx: @label labels a samba url or path]
en: Shared at:
it: Condiviso su:

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
it: Apri le proprietà della cartella per modificare le impostazioni di condivisione
