kinfocenter - en to ja translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
ja: ページの内容を読み込めませんでした

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
ja: 技術的な詳細: このページを表示するには <command>%1</command> ツールが必要ですが、見つかりませんでした。パッケージマネージャを使用してインストールできる可能性があります。いずれにせよ、このパッケージングの問題を %2 に報告してください。

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
ja: 技術的な詳細: ページの内容を生成中に、<command>%1</command> ツールがクラッシュしました。

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
ja: フィルタに一致するテキストはありません

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
ja: データはありません

en: Report to %1
ja: %1 に報告する

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
ja: フィルタ…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
ja: フィルタ

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
ja: 閉じる

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
ja: ページの更新を一時停止

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
ja: ページの更新を再開

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
ja: クリップボードにコピー

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
ja: フィルタ
