kcmusb - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Device
ja: デバイス

en: Unknown
ja: 未知

en: <b>Manufacturer:</b>
ja: <b>製造者:</b>

en: <b>Serial #:</b>
ja: <b>シリアル #:</b>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ja: <tr><td>ベンダー ID</td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ja: <tr><td>製品 ID</td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
ja: <tr><td>クラス</td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
ja: <tr><td>サブクラス</td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
ja: <tr><td>プロトコル</td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ja: <tr><td>USB バージョン</td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
ja: <tr><td>速度</td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
ja: <tr><td>チャンネル</td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
ja: <tr><td>最大パケットサイズ</td><td>%1</td></tr>
