kinfocenter - en to ka translation catalogue (30 entries)

en: Processor: | Processors:
ka[0]: პროცესორი:
ka[1]: პროცესორი:

[ctx: unknown CPU type/product name; presented as `Processors: 4 × Unknown Type']
en: Unknown Type
ka: უცნობი ტიპი

en: Graphics Processor:
ka: გრაფიკული პროცესორი:

en: Graphics Platform:
ka: გრაფიკის პლატფორმა:

en: Kernel Version:
ka: ბირთვის ვერსია:

[ctx: @label %1 is the kernel version, %2 CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1 (%2-bit)
ka: %1 (%2-ბიტი)

[ctx: @label]
en: Manufacturer:
ka: მწარმოებელი:

[ctx: @label]
en: Product Name:
ka: პროდუქტის სახელი:

[ctx: @label]
en: System Version:
ka: სისტემის ვერსია:

[ctx: @label]
en: Serial Number:
ka: სერიული ნომერი:

[ctx: @label unknown entry in table]
en: Unknown:
ka: უცნობი:

[ctx: @label uboot is the name of a bootloader for embedded devices]
en: U-Boot Version:
ka: U-Boot-ის ვერსია:

en: KDE Frameworks Version:
ka: KDE Frameworks-ის ვერსია:

en: Qt Version:
ka: Qt-ის ვერსია:

en: Memory:
ka: მეხსიერება:

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
ka: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Operating System:
ka: ოპერაციული სისტემა:

[ctx: @label %1 is the distro name, %2 is the version, %3 is the 'build' which should be a number, or 'rolling']
en: %1 %2 Build: %3
ka: %1 %2 აგება: %3

en: KDE Plasma Version:
ka: KDE Plasma-ის ვერსია:

[ctx: @title]
en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

[ctx: @action:button]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action:button show a hidden entry in an overlay]
en: Show
ka: ჩვენება

[ctx: @title:group]
en: Software
ka: პროგრამები

[ctx: @title:group]
en: Hardware
ka: აპარატურა

[ctx: @action:button launches kinfocenter from systemsettings]
en: More System Information
ka: მეტი სისტემური ინფორმაცია

[ctx: @info:tooltip]
en: Launch %1
ka: %1-ის გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ka: დეტალების კოპირება

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In current language
ka: მიმდინარე ენაზე

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In English
ka: ინგლისურად
