kcmusb - en to mai translation catalogue (13 entries)

en: Device
mai: डिवाइस

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: <b>Manufacturer:</b>
mai: <b>उत्पादक:</b>

en: <b>Serial #:</b>
mai: <b>क्रम सँख्या #:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
mai: <tr><td><i>श्रेणी</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
mai: <tr><td><i>उपश्रेणी</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
mai: <tr><td><i>प्रोटोकाल</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
mai: <tr><td><i>यूएसबी संस्करण</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mai: <tr><td><i>विक्रेता ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mai: <tr><td><i>उत्पादन ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
mai: <tr><td><i>गति</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
mai: <tr><td><i>चैनल्स</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
mai: <tr><td><i>अधिकतम पैकेट आकार</i></td><td>%1</td></tr>
