kcmusb - en to mk translation catalogue (13 entries)

en: Device
mk: Уред

en: Unknown
mk: Непознат

en: <b>Manufacturer:</b>
mk: <b>Производител:</b>

en: <b>Serial #:</b>
mk: <b>Сериски број:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
mk: <tr><td><i>Класа</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
mk: <tr><td><i>Подкласа</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
mk: <tr><td><i>Протокол</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
mk: <tr><td><i>USB верзија</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mk: <tr><td><i>Ид. на производителот</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mk: <tr><td><i>Ид. на продуктот</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
mk: <tr><td><i>Брзина</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
mk: <tr><td><i>Канали</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
mk: <tr><td><i>Макс. големина на пакети</i></td><td>%1</td></tr>
