kcmusb - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: Device
mr: साधन

en: Unknown
mr: अपरिचीत

en: <b>Manufacturer:</b>
mr: <b>उत्पादक:</b>

en: <b>Serial #:</b>
mr: <b>सीरियल #:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
mr: <tr><td><i>वर्ग</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
mr: <tr><td><i>उपवर्ग</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
mr: <tr><td><i>प्रोटोकॉल</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
mr: <tr><td><i>USB आवृत्ती</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mr: <tr><td><i>विक्रेता ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
mr: <tr><td><i>उत्पादन ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
mr: <tr><td><i>वेग</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
mr: <tr><td><i>मार्ग</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
mr: <tr><td><i>कमाल पॅकेटचे आकार</i></td><td>%1</td></tr>
