kcmusb - en to ms translation catalogue (13 entries)

en: Device
ms: Peranti

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: <b>Manufacturer:</b>
ms: <b>Pengilang:</b>

en: <b>Serial #:</b>
ms: <b># Siri:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
ms: <tr><td><i>Kelas</i>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
ms: <tr><td><i>Subkelas</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
ms: <tr><td><i>Protokol</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ms: <tr><td><i>Versi USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ms: <tr><td><i>ID Pengeluar</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ms: <tr><td><i>ID Produk</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
ms: <tr><td><i>Kelajuan</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
ms: <tr><td><i>Rangkaian</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
ms: <tr><td><i>Saiz Paket Maks.</i></td><td>%1</td></tr>
