kcmusb - en to nb translation catalogue (64 entries)

[ctx: USB device class]
en: (Defined at Interface level)
nb: (Definert på grensesnitt-nivå)

[ctx: USB device class]
en: Application Specific Interface
nb: Programspesifikt grensesnitt

[ctx: USB device class]
en: Audio
nb: Lyd

[ctx: USB device class]
en: CDC Data
nb: CDC-data

[ctx: USB device class]
en: Chip/SmartCard
nb: Brikke/smartkort

[ctx: USB device class]
en: Communications
nb: Kommunikasjon

[ctx: USB device class]
en: Content Security
nb: Innholdssikkerhet

[ctx: USB device class]
en: Diagnostic
nb: Diagnostikk

[ctx: USB device class]
en: Hub
nb: Nav

[ctx: USB device class]
en: Human Interface Device
nb: Persongrensesnitt-enhet

[ctx: USB device class]
en: Imaging
nb: Bildebehandling

[ctx: USB device class]
en: Mass Storage
nb: Masselagring

[ctx: USB device class]
en: Miscellaneous Device
nb: Diverse-enhet

[ctx: USB device class]
en: Physical Interface Device
nb: Fysisk grensesnitt-enhet

[ctx: USB device class]
en: Printer
nb: Skriver

[ctx: USB device class]
en: Vendor Specific Class
nb: Leverandørspesifikk klasse

[ctx: USB device class]
en: Wireless
nb: Trådløs

[ctx: USB device subclass]
en: ATM Networking
nb: ATM-nettverk

[ctx: USB device subclass]
en: Abstract (modem)
nb: Abstrakt (modem)

[ctx: USB device subclass]
en: Boot Interface Subclass
nb: Oppstartsmiljø-underklasse

[ctx: USB device subclass]
en: CAPI Control
nb: CAPI-kontroll

[ctx: USB device subclass]
en: Control Device
nb: Kontrollenhet

[ctx: USB device subclass]
en: Controller
nb: Kontroller

[ctx: USB device subclass]
en: Device Firmware Update
nb: Fastvareoppdatering

[ctx: USB device subclass]
en: Device Management
nb: Enhetsbehandler

[ctx: USB device subclass]
en: Direct Line
nb: Direktelinje

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Emulation
nb: Ethernet-emulering

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Networking
nb: Ethernet-nettverk

[ctx: USB device subclass]
en: Floppy (UFI)
nb: Diskett (UFI)

[ctx: USB device subclass]
en: IRDA Bridge
nb: IRDA-bro

[ctx: USB device subclass]
en: MIDI Streaming
nb: MIDI-strømming

[ctx: USB device subclass]
en: Mobile Direct Line
nb: Mobil direktelinje

[ctx: USB device subclass]
en: Multi-Channel
nb: Multikanal

[ctx: USB device subclass]
en: No Subclass
nb: Ingen underklasse

[ctx: USB device subclass]
en: Printer
nb: Skriver

[ctx: USB device subclass]
en: RBC (typically Flash)
nb: RBC (typisk Flash)

[ctx: USB device subclass]
en: Radio Frequency
nb: Radiofrekvens

[ctx: USB device subclass]
en: Reprogrammable Diagnostics
nb: Omprogrammerbar diagnostikk

[ctx: USB device subclass]
en: Still Image Capture
nb: Stillbilde-opptak

[ctx: USB device subclass]
en: Streaming
nb: Strømming

[ctx: USB device subclass]
en: Telephone
nb: Telefon

[ctx: USB device subclass]
en: Test and Measurement
nb: Testing og måling

[ctx: USB device subclass]
en: Undefined
nb: Udefinert

[ctx: USB device subclass]
en: Unused
nb: Ubrukt

[ctx: USB device subclass]
en: Vendor Specific Subclass
nb: Leverandørspesifikk underklasse

[ctx: USB device subclass]
en: Video Control
nb: Videokontroll

[ctx: USB device subclass]
en: Video Interface Collection
nb: Videogrensesnitt-samling (VIC)

[ctx: USB device subclass]
en: Video Streaming
nb: Videostrømming

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless Handset Control
nb: Trådløst hodesett

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless USB Wire Adapter
nb: USB-adapter for trådløs tilkobling

en: Device
nb: Enhet

[ctx: USB device class]
en: Personal Healthcare
nb: Personlig helse

en: Unknown
nb: Ukjent

en: <b>Manufacturer:</b>
nb: <b>Produsent:</b>

en: <b>Serial #:</b>
nb: <b>Serienummer:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
nb: <tr><td><i>Klasse</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
nb: <tr><td><i>Underklasse</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
nb: <tr><td><i>Protokoll</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
nb: <tr><td><i>USB-versjon</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
nb: <tr><td><i>Leverandør-ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
nb: <tr><td><i>Produkt-ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
nb: <tr><td><i>Hastighet</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
nb: <tr><td><i>Kanaler</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
nb: <tr><td><i>Maks. pakkestørrelse</i></td><td>%1</td></tr>
