kcmusb - en to nds translation catalogue (15 entries)

en: This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
nds: Mit dit Moduul kannst Du de Reedschappen ankieken, de Dien USB-Bus(sen) tokoppelt sünd.

en: Device
nds: Reedschap

en: Live Monitoring of USB Bus
nds: Den USB-Bus direktemang beluern

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: <b>Manufacturer:</b>
nds: <b>Maker:</b>

en: <b>Serial #:</b>
nds: <b>Reegnummer:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
nds: <tr><td><i>Klass</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
nds: <tr><td><i>Ünnerklass</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
nds: <tr><td><i>Protokoll</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
nds: <tr><td><i>USB-Verschoon</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
nds: <tr><td><i>Leverant-Kennen</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
nds: <tr><td><i>Produkt-Kennen</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
nds: <tr><td><i>Gauhiet</i></td><td>%1 MBit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
nds: <tr><td><i>Kanaals</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
nds: <tr><td><i>Maximaal Paketgrött</i></td><td>%1</td></tr>
