kcmusb - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Device
ne: यन्त्र

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: <b>Manufacturer:</b>
ne: <b>उत्पादक:</b>

en: <b>Serial #:</b>
ne: <b>क्रमिक #:</b>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ne: <tr><td><i>विक्रेता आईडी</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ne: <tr><td><i>वस्तु आईडी</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
ne: <tr><td><i> वर्ग</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
ne: <tr><td><i>उपवर्ग</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
ne: <tr><td><i>प्रोटोकल</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ne: <tr><td><i>यूएसबी संस्करण</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
ne: <tr><td><i>गति</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
ne: <tr><td><i>च्यानल</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
ne: <tr><td><i>अधिकतम प्याकेट साइज</i></td><td>%1</td></tr>
