kinfocenter - en to nl translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found
nl: Het hulpmiddel <command>%1</command> is vereist om deze pagina te tonen, maar is niet gevonden

[ctx: @info]
en: You can search for it and install it using your package manager.<nl/>Then please report this packaging issue to your distribution.
nl: U kunt er naar zoeken en het installeren met uw pakketbeheerder.<nl/>Rapporteer daarna dit probleem met het pakket aan uw distributie.

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool crashed while generating page content
nl: Het hulpmiddel <command>%1</command> is gecrasht tijdens het genereren van de inhoud van de pagina

[ctx: @Info]
en: Try again later. If keeps happening, please report the crash to your distribution.
nl: Probeer het later opnieuw. Als het blijft gebeuren, rapporteer de crash aan uw distributie.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
nl: Geen overeenkomende tekst met het filter

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
nl: Geen gegevens beschikbaar

en: Report this issue
nl: Dit probleem rapporteren

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
nl: Filteren…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
nl: Filteren
