kinfocenter - en to nl translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
nl: Kon inhoud van pagina niet laden

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
nl: Technische details: het hulpmiddel <command>%1</command> is vereist om deze pagina te tonen, maar was niet te vinden. U zou in staat kunnen zijn om het te installeren met uw pakketbeheerder; in elk geval, rapporteer dit probleem met pakketten aan %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
nl: Technische details: het hulpmiddel <command>%1</command> is gecrasht tijdens het genereren van de inhoud van de pagina.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
nl: Geen overeenkomende tekst met het filter

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
nl: Geen gegevens beschikbaar

en: Report to %1
nl: Rapporteer aan %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
nl: Filteren…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
nl: Filteren

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
nl: Verversen pauzeren

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
nl: Verversen hervatten

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
nl: Filteren
