kcmsamba - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Samba Status
pt: Estado do Samba

en: (c) 2002-2020 KDE Information Control Module Samba Team
pt: (c) 2002-2020 A Equipa de Samba do Módulo de Informação do KDE

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
pt: Partilhas Criadas pelo Utilizador

[ctx: @title heading above listview]
en: Mounted Remote Shares
pt: Partilhas Remotas Montadas

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
pt: Não há pastas partilhadas pelos utilizadores

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
pt: Não há partilhas de Samba montadas neste sistema

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
pt: Abrir as propriedades da pasta para mudar a configuração da partilha
