kinfocenter - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: Samba Status
pt_BR: Status do Samba:

en: (c) 2002-2020 KDE Information Control Module Samba Team
pt_BR: (c) 2002-2020 Equipe do módulo de controle de informações do Samba

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
pt_BR: Compartilhamentos criados pelo usuário

[ctx: @title heading above listview]
en: Mounted Remote Shares
pt_BR: Compartilhamentos remotos montados

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
pt_BR: Não existem pastas compartilhadas por usuários

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
pt_BR: Não existem compartilhamentos Samba montados neste sistema

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
pt_BR: Abrir as propriedades da pasta para alterar as configurações do compartilhamento
