kinfocenter - en to ro translation catalogue (16 entries)

[ctx: @item:intable Network type]
en: Point to Point
ro: Punct la punct

[ctx: @item:intable Network type]
en: Broadcast
ro: Difuzare

[ctx: @item:intable Network type]
en: Loopback
ro: Buclă retur

[ctx: @title:window]
en: Network Interfaces
ro: Interfețe de rețea

[ctx: @info:credit]
en: creator
ro: Creator

[ctx: @info:credit]
en: developer
ro: Dezvoltator

en: Network Interfaces
ro: Interfețe de rețea

[ctx: @label]
en: Name:
ro: Denumire:

[ctx: @label]
en: Address:
ro: Adresă:

[ctx: @label]
en: Network Mask:
ro: Mască rețea:

[ctx: @label]
en: Type:
ro: Tip:

[ctx: @label]
en: Hardware Address:
ro: Adresă fizică:

[ctx: @label]
en: State:
ro: Stare:

[ctx: State of network card is connected]
en: Up
ro: Conectat

[ctx: State of network card is disconnected]
en: Down
ro: Deconectat

[ctx: @action:button]
en: Refresh
ro: Reîmprospătează
