kcmusb - en to ro translation catalogue (59 entries)

[ctx: USB device class]
en: (Defined at Interface level)
ro: (Definit la nivel de interfață)

[ctx: USB device class]
en: Application Specific Interface
ro: Interfață specifică aplicației

[ctx: USB device class]
en: CDC Data
ro: Date CDC

[ctx: USB device class]
en: Communications
ro: Comunicații

[ctx: USB device class]
en: Content Security
ro: Securitate conținut

[ctx: USB device class]
en: Human Interface Device
ro: Dispozitiv de interfață cu omul

[ctx: USB device class]
en: Imaging
ro: Imagistică

[ctx: USB device class]
en: Mass Storage
ro: Stocare în masă

[ctx: USB device class]
en: Miscellaneous Device
ro: Dispozitiv divers

[ctx: USB device class]
en: Physical Interface Device
ro: Dispozitive de interfață fizică

[ctx: USB device class]
en: Printer
ro: Imprimantă

[ctx: USB device class]
en: Vendor Specific Class
ro: Clasă specifică vânzătorului

[ctx: USB device class]
en: Wireless
ro: Fără fir

[ctx: USB device subclass]
en: ATM Networking
ro: Rețelistică ATM

[ctx: USB device subclass]
en: CAPI Control
ro: Control CAPI

[ctx: USB device subclass]
en: Control Device
ro: Dispozitiv de control

[ctx: USB device subclass]
en: Controller
ro: Controlor

[ctx: USB device subclass]
en: Device Firmware Update
ro: Actualizare de microcod dispozitiv

[ctx: USB device subclass]
en: Device Management
ro: Gestiune dispozitive

[ctx: USB device subclass]
en: Direct Line
ro: Linie directă

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Emulation
ro: Emulare Ethernet

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Networking
ro: Rețelistică Ethernet

[ctx: USB device subclass]
en: Floppy (UFI)
ro: Dischetă (UFI)

[ctx: USB device subclass]
en: IRDA Bridge
ro: Punte IRDA

[ctx: USB device subclass]
en: MIDI Streaming
ro: Flux continuu MIDI

[ctx: USB device subclass]
en: Mobile Direct Line
ro: Linie directă mobilă

[ctx: USB device subclass]
en: Multi-Channel
ro: Multicanal

[ctx: USB device subclass]
en: No Subclass
ro: Fără subclasă

[ctx: USB device subclass]
en: Printer
ro: Imprimantă

[ctx: USB device subclass]
en: RBC (typically Flash)
ro: RBC (de obicei Flash)

[ctx: USB device subclass]
en: Radio Frequency
ro: Frecvență radio

[ctx: USB device subclass]
en: Reprogrammable Diagnostics
ro: Diagnosticare reprogramabilă

[ctx: USB device subclass]
en: Still Image Capture
ro: Captură imagini statice

[ctx: USB device subclass]
en: Streaming
ro: Flux continuu

[ctx: USB device subclass]
en: Telephone
ro: Telefon

[ctx: USB device subclass]
en: Test and Measurement
ro: Testare și măsurare

[ctx: USB device subclass]
en: USB3 Vision
ro: Viziune USB3

[ctx: USB device subclass]
en: Undefined
ro: Nedefinit

[ctx: USB device subclass]
en: Unused
ro: Nefolosit

[ctx: USB device subclass]
en: Vendor Specific Subclass
ro: Subclasă specifică vânzătorului

[ctx: USB device subclass]
en: Video Control
ro: Control video

[ctx: USB device subclass]
en: Video Interface Collection
ro: Colecție de interfețe video

[ctx: USB device subclass]
en: Video Streaming
ro: Flux continuu video

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless Handset Control
ro: Control receptor fără fir

en: Device
ro: Dispozitiv

[ctx: USB device class]
en: Defined at Interface Level
ro: Definit la nivel de interfață

[ctx: USB device class]
en: Personal Healthcare
ro: Sănătate personală

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: <b>Manufacturer:</b>
ro: <b>Producător:</b>

en: <b>Serial #:</b>
ro: <b>Număr de serie:</b>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>ID vânzător</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>ID produs</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Clasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Subclasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Protocolul</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ro: <tr><td><i>Versiunea USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
ro: <tr><td><i>Viteza</i></td><td>%1 Mbiți/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Canale</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Mărime maximă pachet</i></td><td>%1</td></tr>
