kinfocenter - en to ro translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
ro: Nu s-a putut încărca conținutul paginii

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
ro: Detalii tehnice: Utilitarul <command>%1</command> este necesar pentru a afișa această pagină, dar nu a putut fi găsit. Este posibil să îl puteți instala folosind gestionarul de pachete; în orice caz, vă rugăm să raportați această problemă de împachetare la %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
ro: Detalii tehnice: utilitarul <command>%1</command> s-a închis neașteptat la generarea conținutului paginii.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
ro: Niciun text nu corespunde filtrului

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
ro: Nu sunt disponibile date

en: Report to %1
ro: Raportează la %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
ro: Filtru…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
ro: Filtru

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
ro: Închide

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
ro: Suspendă împrospătarea

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
ro: Reia împrospătarea

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
ro: Copiază în clipboard

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
ro: Filtru
