kinfocenter - en to tr translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found
tr: Bu sayfayı görüntülemek için <command>%1</command> aracı gerekiyor; ancak bulunamadı

[ctx: @info]
en: You can search for it and install it using your package manager.<nl/>Then please report this packaging issue to your distribution.
tr: Paket yöneticinizi kullanarak arayabilir ve kurabilirsiniz.<nl/>Sonrasında lütfen bu paketleme sorununu dağıtımınıza bildirin.

[ctx: @info]
en: The <command>%1</command> tool crashed while generating page content
tr: Sayfa içeriği oluşturulurken <command>%1</command> aracı çöktü

[ctx: @Info]
en: Try again later. If keeps happening, please report the crash to your distribution.
tr: Daha sonra yeniden deneyin. Bu sürekli oluyorsa lütfen çökmeyi dağıtımınıza bildirin.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
tr: Süzgeçle eşleşen metin yok

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
tr: Kullanılabilir veri yok

en: Report this issue
tr: Bu Sorunu Bildir

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
tr: Süz…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
tr: Süz
