kinfocenter - en to tr translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
tr: Sayfa içeriği yüklenemedi

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
tr: Teknik ayrıntılar: Bu sayfayı görüntülemek için <command>%1</command> aracı gerekiyor; ancak sisteminizde bulunamadı. Onu, sisteminizin paket yöneticisini kullanarak kurabilirsiniz; ancak her halükârda bu durumu %2 topluluğuna bildirin.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
tr: Teknik ayrıntılar: <command>%1</command> aracı, sayfa içeriği üretilirken çöktü.

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
tr: Süzgeçle eşleşen metin yok

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
tr: Kullanılabilir veri yok

en: Report to %1
tr: Şuraya Bildir: %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
tr: Süz…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
tr: Süz

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
tr: Yenilemeyi Duraklat

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
tr: Yenilemeyi Sürdür

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
tr: Süz
