kinfocenter - en to vi translation catalogue (29 entries)

en: Processor: | Processors:
vi[0]: Bộ xử lí:

[ctx: unknown CPU type/product name; presented as `Processors: 4 × Unknown Type']
en: Unknown Type
vi: Kiểu không rõ

en: Graphics Processor:
vi: Bộ xử lí đồ hoạ:

en: Graphics Platform:
vi: Nền tảng đồ hoạ:

en: Kernel Version:
vi: Phiên bản nhân:

[ctx: @title]
en: About this System
vi: Về hệ thống này

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2012-2020 Harald Sitter
vi: Bản quyền 2012-2020 Harald Sitter

[ctx: @info:credit]
en: Author
vi: Tác giả

[ctx: @label]
en: Manufacturer:
vi: Nhà sản xuất:

[ctx: @label]
en: Product Name:
vi: Tên sản phẩm:

[ctx: @label]
en: System Version:
vi: Phiên bản hệ thống:

[ctx: @label]
en: Serial Number:
vi: Số loạt:

[ctx: @label unknown entry in table]
en: Unknown:
vi: Không rõ:

[ctx: @label uboot is the name of a bootloader for embedded devices]
en: U-Boot Version:
vi: Phiên bản U-Boot:

en: KDE Frameworks Version:
vi: Phiên bản Các Kết cấu KDE:

en: Qt Version:
vi: Phiên bản Qt:

en: Memory:
vi: Bộ nhớ:

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
vi: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
vi: Không rõ

en: Operating System:
vi: Hệ điều hành:

[ctx: @label %1 is the distro name, %2 is the version, %3 is the 'build' which should be a number, or 'rolling']
en: %1 %2 Build: %3
vi: %1 %2 Xây: %3

[ctx: @title]
en: Serial Number
vi: Số loạt

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
vi: Chép vào bảng nháp

[ctx: @action:button show a hidden entry in an overlay]
en: Show
vi: Hiện

[ctx: @title:group]
en: Software
vi: Phần mềm

[ctx: @title:group]
en: Hardware
vi: Phần cứng

[ctx: @action:button launches kinfocenter from systemsettings]
en: Show More Information
vi: Hiện thêm thông tin

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard in English
vi: Chép vào bảng nháp bằng tiếng Anh

en: KDE Plasma Version:
vi: Phiên bản Plasma KDE:
