kinfocenter - en to vi translation catalogue (17 entries)

[ctx: @item:intable Network type]
en: Point to Point
vi: Đơn bá

[ctx: @item:intable Network type]
en: Broadcast
vi: Quảng bá

[ctx: @item:intable Network type]
en: Multicast
vi: Đa bá

[ctx: @item:intable Network type]
en: Loopback
vi: Vòng lại

[ctx: @title:window]
en: Network Interfaces
vi: Giao diện mạng

[ctx: @info:credit]
en: creator
vi: người tạo

[ctx: @info:credit]
en: developer
vi: nhà phát triển

en: Network Interfaces
vi: Giao diện mạng

[ctx: @label]
en: Name:
vi: Tên:

[ctx: @label]
en: Address:
vi: Địa chỉ:

[ctx: @label]
en: Network Mask:
vi: Mặt nạ mạng:

[ctx: @label]
en: Type:
vi: Kiểu:

[ctx: @label]
en: Hardware Address:
vi: Địa chỉ phần cứng:

[ctx: @label]
en: State:
vi: Trạng thái:

[ctx: State of network card is connected]
en: Up
vi: Kết nối

[ctx: State of network card is disconnected]
en: Down
vi: Không kết nối

[ctx: @action:button]
en: Refresh
vi: Cập nhật
