kdelibs4 - en to bs translation catalogue (8 entries)

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
bs: Ne mogu da pokrenem novi proces.
    Sistem je možda dostigao maksimalan moguć broj otvorenih datoteka ili maksimalan broj datoteka vama dozvoljen da otvorite.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
bs: Ne mogu da stvorim novi proces.
    Sistem je možda dostigao maksimalan moguć broj procesa ili maksimalan broj procesa vama dozvoljen da pokrenete.

en: KDEInit could not launch '%1'
bs: KDEInit ne može pokrenuti '%1'

en: Could not find service '%1'.
bs: Ne mogu da pronađem servis „%1“.

en: Service '%1' must be executable to run.
bs: Servis „%1“ mora biti izvršni da bi se pokrenuo.

en: Service '%1' is malformatted.
bs: Servis „%1“ je loše formatiran.

en: Launching %1
bs: Pokrećem %1

en: Unknown protocol '%1'.
bs: Nepoznat protokol „%1“.
