kdelibs4 - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
ku: Pêvajoyeke nû nayê afirandin.
    Pergal gihîştiye sînorê herî dawî yê vekirina pelan ê ku te an jî pergalê diyar kiriye.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
ku: Pêvajoyeke nû nayê afirandin.
    Pergal gihîştiye sînorê herî dawî yê pêvajoyan ê ku te an jî pergalê diyar kiriye.

en: Could not find service '%1'.
ku: Xizmeta '%1' nehate dîtin.

en: Service '%1' must be executable to run.
ku: Ji bo meşînê, divê servîsa '%1' bikare were xebitandin.

en: Service '%1' is malformatted.
ku: Servîsa '%1' şaş hatiye teşekirin.

en: Launching %1
ku: %1 Tê Destpêkirin

en: Unknown protocol '%1'.
ku: Protokola ku nenas ya '%1'.
