kdelibs4 - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
mk: Не можам да стартувам нов процес.
    Можно е системот да го достигнал максималниот број на отворени датотеки или е достигнат максималниот број на датотеки што ви е дозволено да ги отворите.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
mk: Не можам да креирам нов процес.
    Можно е системот да го достигнал максималниот број на процеси или е достигнат максималниот број на процеси што ви е дозволено да ги користите.

en: Could not find service '%1'.
mk: Не можам да го најдам сервисот „%1“.

en: Service '%1' must be executable to run.
mk: Сервисот „%1“ мора да биде извршлив за да работи.

en: Service '%1' is malformatted.
mk: Сервисот „%1“ е невалиден.

en: Launching %1
mk: Извршувам %1

en: Unknown protocol '%1'.
mk: Непознат протокол „%1“.
