kdelibs4 - en to si translation catalogue (6 entries)

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
si: නව ක්‍රියාවක් සෑදීමට නොහැකි විය.
    පද්ධතිය තිබිය හැකි උපරිම විවෘත ගොනු ප්‍රමාණයට ළඟා වී ඇත හෝ ඔබ භාවිතා කිරීමට අවසර දී ඇති උපරිම විවෘත ගොනු ප්‍රමාණයට ළඟා වී ඇත.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
si: නව ක්‍රියාවක් සෑදීමට නොහැකි විය.
    පද්ධතිය තිබිය හැකි උපරිම ක්‍රියා ප්‍රමාණයට ළඟා වී ඇත හෝ ඔබ භාවිතා කිරීමට අවසර දී ඇති උපරිම ක්‍රියා ප්‍රමාණයට ළඟා වී ඇත.

en: Could not find service '%1'.
si: '%1' සේවාව සොයාගත නොහැක.

en: Service '%1' is malformatted.
si: '%1' සේවා සංයුතිය දුර්වලයි.

en: Launching %1
si: %1 අරඹමින්

en: Unknown protocol '%1'.
si: නොදන්නා '%1' ප්‍රොටොකොලයක්.
