kio_man - en to be@latin translation catalogue (16 entries)

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
be@latin: Uvaha: čytajučy manuały ŭ svajoj movie, pomni, što jany mohuć źmiaščać pamyłki ci staryja źviestki. Kali ty nia ŭpeŭnieny ŭ pravilnaści źviestak, karystajsia anhielskaj admienaj.

en: User Commands
be@latin: Zahady karystańnika

en: System Calls
be@latin: Systemnyja vykliki

en: Subroutines
be@latin: Padpracedury

en: Perl Modules
be@latin: Moduli movy „Perl”

en: Network Functions
be@latin: Sietkavyja funkcyi

en: Devices
be@latin: Pryłady

en: File Formats
be@latin: Fajłavyja farmaty

en: Games
be@latin: Hulni

en: Miscellaneous
be@latin: Roznaje

en: System Administration
be@latin: Systemnaje administravańnie

en: Kernel
be@latin: Jadro

en: Local Documentation
be@latin: Miascovaja dakumentacyja

en: New
be@latin: Novy

en: Section %1
be@latin: Raździeł %1

en: Generating Index
be@latin: Stvareńnie źmiestu
