kio_man - en to bn_IN translation catalogue (15 entries)

en: User Commands
bn_IN: ব্যবহারকারীদের কমান্ড

en: System Calls
bn_IN: সিস্টেমের কল

en: Subroutines
bn_IN: সাব-রুটিন

en: Perl Modules
bn_IN: Perl মডিউল

en: Network Functions
bn_IN: নেটওয়ার্কের ফাংশান

en: Devices
bn_IN: ডিভাইস

en: File Formats
bn_IN: ফাইলের বিন্যাস

en: Games
bn_IN: খেলা

en: Miscellaneous
bn_IN: বিবিধ

en: System Administration
bn_IN: সিস্টেম পরিচালনা

en: Kernel
bn_IN: কার্নেল

en: Local Documentation
bn_IN: স্থানীয় নথিপত্র

en: New
bn_IN: নতুন

en: Section %1
bn_IN: বিভাগ %1

en: Generating Index
bn_IN: ইন্ডেক্স নির্মাণ করা হচ্ছে
