kio_man - en to bs translation catalogue (17 entries)

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
bs: Ako čitate uputnu stranicu na svom jeziku, imajte na umu da može imati neke greške ili biti zastarjela. Ako posumnjate, pogledajte i englesku verziju.

en: User Commands
bs: Korisničke naredbe

en: User Commands (POSIX)
bs: Korisničke naredbe (POSIX)

en: System Calls
bs: Sistemski pozivi

en: Subroutines
bs: Podrutine

en: Perl Modules
bs: Perl moduli

en: Network Functions
bs: Mrežne funkcije

en: Devices
bs: Uređaji

en: File Formats
bs: Formati datoteka

en: Games
bs: Igre

en: Miscellaneous
bs: Razno

en: System Administration
bs: Administracija sistema

en: Kernel
bs: Jezgro

en: Local Documentation
bs: Lokalna dokumentacija

en: New
bs: Novo

en: Section %1
bs: Odjeljak %1

en: Generating Index
bs: Stvaram indeks
