kio_man - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: User Commands
cy: Gorchmynion Defnyddiwr

en: System Calls
cy: Galwadau Cysawd

en: Subroutines
cy: Is-reolweithiau

en: Perl Modules
cy: Modylau Perl

en: Network Functions
cy: Ffwythiannau Rhwydwaith

en: Devices
cy: Dyfeisiau

en: File Formats
cy: Fformadau Ffeil

en: Games
cy: Gêmau

en: System Administration
cy: Gweinyddiaeth Cysawd

en: Kernel
cy: Cnewyllyn

en: Local Documentation
cy: Dogfennaeth Lleol

en: New
cy: Newydd

en: Generating Index
cy: Yn Creu Mynegai
