kio_nfs - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Cannot find an NFS version that host '%1' supports
da: Kan ikke finde en NFS-version som værtsmaskinen "%1" understøtter

en: The NFS protocol requires a server host name.
da: NFS-protokollen kræver værtsmaskinenavnet på serveren.

en: Failed to initialise protocol
da: Kunne ikke initialisere protokol

en: RPC error %1, %2
da: RPC-fejl %1, %2

en: Filename too long
da: Filnavn for langt

en: Disk quota exceeded
da: Disk-kvote overskredet

en: NFS error %1, %2
da: NFS-fejl %1, %2

en: Unknown target
da: Ukendt mål
