kio-extras - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Apple Devices
de: Apple-Geräte

[ctx: Link to folder with files stored inside apps]
en: Apps
de: Anwendungen

[ctx: Placeholder is device name]
en: %1 (Apps)
de: %1 (Anwendungen)

en: Cannot read without opening file first
de: Datei kann nicht gelesen werden ohne sie zu öffnen

en: Cannot write without opening file first
de: Datei kann nicht geschrieben werden ohne sie zu öffnen
