kio_man - en to el translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
el: Δε βρέθηκε σελίδα man που να ταιριάζει με το <resource>%1</resource>.<nl/><nl/>Ελέγξτε ότι δεν έχετε γράψει λάθος το όνομα της σελίδας και σημειώστε ότι οι σελίδες εγχειριδίου κάνουν διάκριση μεταξύ πεζών και κεφαλαίων χαρακτήρων.<nl/><nl/>Αν το όνομα είναι σωστό, τότε ίσως θα πρέπει να επεκτείνετε τη διαδρομή αναζήτησης για τις σελίδες εγχειριδίου μέσω της μεταβλητής περιβάλλοντος <envar>MANPATH</envar> ή ένα αρχείο διαμόρφωσης στον κατάλογο <filename>/etc</filename>.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
el: Η δοσμένη σελίδα εγχειριδίου αναφέρεται σε άλλη σελίδα <filename>%1</filename>,<nl/>αλλά η αναφερόμενη σελίδα <filename>%2</filename> δε βρέθηκε.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
el: Αδυναμία ανάγνωσης της σελίδας του εγχειριδίου <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
el: Αδυναμία μετατροπής της σελίδας του εγχειριδίου <filename>%1</filename>.

en: Manual Page Viewer Error
el: Σφάλμα του προβολέα σελίδων εγχειριδίου

en: There is more than one matching man page:
el: Ταιριάζουν πάνω από μία σελίδες εγχειριδίου:

en: Multiple Manual Pages
el: Πολλές σελίδες εγχειριδίου

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
el: Σημείωση: αν διαβάζετε μία σελίδα man στη γλώσσα σας, πρέπει να έχετε υπόψη σας ότι ίσως περιέχει σφάλματα ή είναι ξεπερασμένη. Ίσως θα πρέπει να ρίξετε μια ματιά και στην Αγγλική έκδοσή της.

en: Header Files
el: Header αρχεία

en: Header Files (POSIX)
el: Header αρχεία (POSIX)

en: User Commands
el: Εντολές χρήστη

en: User Commands (POSIX)
el: Εντολές χρήστη (POSIX)

en: System Calls
el: Κλήσεις συστήματος

en: Subroutines
el: Υπορουτίνες

en: Perl Modules
el: Αρθρώματα perl

en: Network Functions
el: Λειτουργίες δικτύου

en: Devices
el: Συσκευές

en: File Formats
el: Μορφές αρχείων

en: Games
el: Παιχνίδια

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: System Administration
el: Διαχείριση συστήματος

en: Kernel
el: Πυρήνας

en: Local Documentation
el: Τοπική τεκμηρίωση

en: New
el: Νέα

en: Main Manual Page Index
el: Ευρετήριο κύριας σελίδας εγχειριδίου

en: Section %1
el: Τμήμα %1

en: Index for section %1: %2
el: Ευρετήριο για την ενότητα %1: %2

en: Manual Page Index
el: Ευρετήριο σελίδας εγχειριδίου

en: Generating Index
el: Δημιουργία ευρετηρίου

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
el: Αδυναμία εύρεσης του προγράμματος <command>%1</command> στο σύστημά σας. Eγκαταστήστε το αν είναι απαραίτητο, και βεβαιωθείτε ότι μπορεί να βρεθεί με χρήση της μεταβλητής περιβάλλοντος <envar>PATH</envar>.
