kio_sftp - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Incorrect or invalid passphrase
el: Εσφαλμένο όνομα χρήστη ή συνθηματικό

en: Could not allocate callbacks
el: Αδυναμία καταχώρησης επανακλήσεων

en: Could not set log verbosity.
el: Αδυναμία ρύθμισης λεπτομερειών καταγραφής.

en: Could not set log userdata.
el: Αδυναμία ρύθμισης καταγραφής πληροφοριών χρήστη.

en: Could not set log callback.
el: Αδυναμία ρύθμισης καταγραφής επανακλήσεων.

en: SFTP Login
el: SFTP είσοδος

en: Use the username input field to answer this question.
el: Χρησιμοποιήστε το πεδίο ονόματος χρήστη για να απαντήσετε στην ερώτηση αυτή.

en: Please enter your password.
el: Εισαγάγετε τον κωδικό πρόσβασης.

en: Site:
el: Τοποθεσία:

[ctx: error message. %1 is a path, %2 is a numeric error code]
en: Could not read link: %1 [%2]
el: Αδυναμία ανάγνωσης του συνδέσμου: %1 (%2)

en: Could not create a new SSH session.
el: Αδυναμία δημιουργίας νέας SSH συνεδρίας.

en: Could not set a timeout.
el: Αδυναμία ρύθμισης λήξης χρονικού περιθωρίου.

en: Could not disable Nagle's Algorithm.
el: Αδυναμία απενεργοποίησης του αλγορίθμου του Nagle.

en: Could not set compression.
el: Αδυναμία ρύθμισης συμπίεσης.

en: Could not set host.
el: Αδυναμία ρύθμισης κόμβου.

en: Could not set port.
el: Αδυναμία ρύθμισης θύρας.

en: Could not set username.
el: Αδυναμία ρύθμισης ονόματος χρήστη.

en: Could not parse the config file.
el: Αδυναμία συντακτικής ανάλυσης του αρχείου διαμόρφωσης.

en: Opening SFTP connection to host %1:%2
el: Άνοιγμα σύνδεσης SFTP με τον κόμβο %1:%2

en: Could not get server public key type name
el: Αδυναμία ανάκτησης του ονόματος του τύπου δημόσιου κλειδιού του εξυπηρετητή

en: Could not create hash from server public key
el: Αδυναμία δημιουργίας αποτυπώματος από το δημόσιο κλειδί του εξυπηρετητή

en: Could not create fingerprint for server public key
el: Αδυναμία δημιουργίας αποτυπώματος για το δημόσιο κλειδί του εξυπηρετητή

en: An %1 host key for this server was not found, but another type of key exists.
    An attacker might change the default server key to confuse your client into thinking the key does not exist.
    Please contact your system administrator.
    %2
el: Δεν βρέθηκε ένα %1 κλειδί υπολογιστή για τον εξυπηρετητή αυτόν, αλλά υπάρχει άλλος τύπος κλειδιού.
    Ένας εισβολέας μπορεί να αλλάξει το προκαθορισμένο κλειδί του εξυπηρετητή για να θεωρήσει ο υπολογιστής σας ότι το κλειδί δεν υπάρχει.
    Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματός σας.
    %2

en: Authentication failed.
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε.

en: Authentication failed. The server didn't send any authentication methods
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε. Ο εξυπηρετητής δεν έστειλε καμία μέθοδο ταυτοποίησης

en: Please enter your username and password.
el: Δώστε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης.

en: Incorrect username or password
el: Εσφαλμένο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης

en: Unable to request the SFTP subsystem. Make sure SFTP is enabled on the server.
el: Αδυναμία αίτησης για το υποσύστημα SFTP. Βεβαιωθείτε ότι το SFTP είναι ενεργό στον εξυπηρετητή.

en: Could not initialize the SFTP session.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης της SFTP συνεδρίας.

en: Successfully connected to %1
el: Επιτυχής σύνδεση στο %1

en: Invalid sftp context
el: Μη έγκυρο sftp πλαίσιο

en: Could not change permissions for
    %1
el: Αδυναμία αλλαγής δικαιωμάτων για
    %1
