kio_man - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
fa: نکته: اگر صفحه راهنما را به زبان خود می‌خوانید، آگاه باشید که می‌تواند شامل برخی اشتباهات بوده یا منسوخ شده باشد. اگر شک دارید، باید به نسخه انگلیسی نگاهی بیندازید.

en: User Commands
fa: فرمانهای کاربر

en: User Commands (POSIX)
fa: فرمانهای کاربر (POSIX)

en: System Calls
fa: فراخوانیهای سیستم

en: Subroutines
fa: زیرروالها

en: Perl Modules
fa: پیمانه‌های پرل

en: Network Functions
fa: توابع شبکه

en: Devices
fa: دستگاهها

en: File Formats
fa: قالب پرونده‌ها

en: Games
fa: بازیها

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: System Administration
fa: سرپرست سیستم

en: Kernel
fa: هسته

en: Local Documentation
fa: مستندات محلی

en: New
fa: جدید

en: Section %1
fa: بخش‌ %1

en: Generating Index
fa: ایجاد نمایه
