kio_bookmarks - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Root
it: Radice

en: Places
it: Risorse

en: Could not find bookmarks config
it: Impossibile trovare la configurazione dei segnalibri

en: Could not find bookmarks editor
it: Impossibile trovare l'editor dei segnalibri

en: Wrong request: %1
it: Richiesta errata: %1

en: There are no bookmarks to display yet.
it: Non ci sono segnalibri da visualizzare.

en: kio_bookmarks CSS file not found. Output will look ugly.
    Check your installation.
it: File CSS kio_bookmarks non trovato. Il risultato non sarà gradevole.
    Controlla la tua installazione.

en: My Bookmarks
it: I miei segnalibri
