kio_bookmarks - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: Root
mk: Корен

en: Places
mk: Места

en: Wrong request: %1
mk: Погрешно барање: %1

en: There are no bookmarks to display yet.
mk: Сѐ уште нема обележувачи за прикажување.

en: kio_bookmarks CSS file not found. Output will look ugly.
    Check your installation.
mk: CSS-датотеката kio_bookmarks не е пронајдена. Излезот нема да биде убав.
    Проверете ја Вашата инсталација.

en: My Bookmarks
mk: Мои обележувачи
