kio_man - en to mk translation catalogue (16 entries)

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
mk: Забелешка: ако читате man-страница на вашиот јазик, можно е таа да содржи некои грешки или да е застарена. Ако се сомневате погледнете ја англиската верзија.

en: User Commands
mk: Кориснички команди

en: System Calls
mk: Системски повици

en: Subroutines
mk: Потпрограми

en: Perl Modules
mk: Perl-модули

en: Network Functions
mk: Мрежни функции

en: Devices
mk: Уреди

en: File Formats
mk: Формати на датотеки

en: Games
mk: Игри

en: Miscellaneous
mk: Разно

en: System Administration
mk: Администрација на системот

en: Kernel
mk: Кернел

en: Local Documentation
mk: Локална документација

en: New
mk: Нови

en: Section %1
mk: Оддел %1

en: Generating Index
mk: Генерирам индекс
